Co warto zwiedzić na Słowacji?

Każdy, kto choć raz odwiedzi Słowację, z pewnością zechce tu wracać. Wyjątkowa przyroda, przepiękne krajobrazy, otwarci ludzie oraz liczne zabytki w większych i mniejszych miastach zachęcają do przyjazdu o każdej porze roku. Czytaj dalej »

Słowacja z dojazdem własnym

Wczasy na Słowacji z dojazdem własnym stają się coraz częściej nieodpartą turystycznie pokusą. Bliskość Słowacji oraz legendarna niezwykłość kraju o dziewiczej przyrodzie i górzystym ukształtowaniu terenu zachęca do podjęcia decyzji o wyjeździe do tego kraju. Czytaj dalej »

Wysokie Tatry

Słowacja to przede wszystkim kraj przepięknych gór. To tu znajdują się najwyższe szczyty Tatr z Gerlachem (2655 m n.p.m.) na czele. Każdy, kto przyjeżdża do Słowacji spędzić wakacje na chodzeniu po górach Czytaj dalej »

Jak dojechać na Słowację?

Coraz większa liczba turystów z Europy decyduje się na wakacje na Słowacji. Kraj jest bowiem znany ze swej naturalności, pięknych terenów, gościnnych ludzi oraz miast zachwycających ilością wspaniałych zabytków. Czytaj dalej »

Bratysława

Warto wyjechać na urlop na Słowację. Trzeba koniecznie zobaczyć stolicę kraju – Bratysławę. Wczasy w Bratysławie z dojazdem własnym to dobry pomysł na zapoznanie się z tym, co miasto ma najlepszego do Czytaj dalej »

 

Co warto zwiedzić na Słowacji?

Każdy, kto choć raz odwiedzi Słowację, z pewnością zechce tu wracać. Wyjątkowa przyroda, przepiękne krajobrazy, otwarci ludzie oraz liczne zabytki w większych i mniejszych miastach zachęcają do przyjazdu o każdej porze roku.

Wakacje z dojazdem własnym na Słowacji stają się coraz popularniejszą opcją, z której korzysta coraz szersze grono turystów. Dogodne położnie, bardzo dobry stan dróg, jak też wciąż relatywnie niższe centy pobytów, aniżeli ma to miejsce w innych europejskich miastach sprawiają, że pobyt w Słowacji jest nie tylko wielką atrakcją, ale też atrakcją dostępną dla dużej rzeszy ludzi. Słowacja z dojazdem to także świetne rozwiązanie dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Na Słowacji warto zwiedzać przede wszystkim miasta. Wiele z nich ma nie tylko ciekawe położenie, co jest istotne ponieważ posiadając samochód można zwiedzać tereny podmiejskie, ale także liczne zabytki częstokroć o charakterze prawdziwych arcydzieł architektury.

Koniecznie trzeba zobaczyć Bratysławę – stolicę Słowacji z górującym nad nią zamkiem i mnóstwem zabytków oraz inne duże miasta, jak Koszyce, Nitra, Brezno, czy Michalovce. Każde z tych miast oferuje niepowtarzalną atmosferę i liczne atrakcje. Przepiękna zabudowa tych ośrodków miejskich na długo pozostaje w pamięci i buduje klimat tych miejsc.

Słowacja jest krajem górzystym, warto zatem korzystać z ofert miejscowości, które poprzez wyjątkową bliskość z górami, lub położenie w samych górach mogą oferować rozliczne możliwości spędzania czasu także w ramach aktywnego wypoczynku. Turystykę pieszą połączoną z podziwianiem architektury oraz stosownym do tego typowo wakacyjnym wypoczynkiem zapewnia Lewocza, Poprad czy też Wysokie Tatry. Są to miejsca wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>